Havluları Nasıl Uzun Süre Kullanabiliriz?

Aslında başlık havlularımızı nasıl daha uzun süre yumuşaklığını ve kalitesini koruyarak kullanabiliriz olmalıydı. Neyse, dikkat etmemiz gereken maddeler kısaca aşağıda.

KAÇINILMASI GEREKENLER

Çamaşır yumuşatıcıları ve ağartıcı maddelerden kaçının çünkü bu kimyasallar doğal lifleri deforme ediyor.

Havlularınızı benzoil peroksit veya alfa hidroksi asit içeren kişisel bakım ve ev temizlik ürünlerinden uzak tutun çünkü bunlar renk bozulmasına neden olabilir.

Havlularınızı, havlara takılıp kopartacak giysilerle birlikte yıkamayın. Fermuar, kanca veya düğme bulunan giysiler gibi.

💥 Havluda sarkan bir iplik varsa, çekmeyiniz. sarkan ipliği makasla kesin.

En iyi sonuçları elde etmek için havuları diğer çamaşırlarınızdan ayrı yıkayınız.

YIKAMA

Banyo havlularını her kullanımda yıkamayınız. En azından, 3 defa kullandıktan sonra yıkayınız çünkü kirli değiller sadece ıslandılar.

Düşük ısıda ve az miktarda deterjanla yıkayınız. Yukarıda bahsettiğimiz gibi kirli değiller sadece vücudumuzu ya da elimizi kuruladık.

Renkli ve beyaz havluları ayrı ayrı yıkayarak bitlenme/tüylenmeyi engelleyin. Çünkü renkli havluların tüyleri beyaz üzerine geçecektir.

KURUTMA

Havluların yumuşak olması için havluları makineden çıkardığımız zaman çırparak serin yada kurutucuya atın. Böylelikle karışık havlar açılır ve havlular daha kabarık ve yumuşak hale gelir.

Havlularımızı mümkünse askıda kurutalım ya da düşük ısıda kurutucada kurutun çünkü yüksek ısı liflerin kırılmasına neden olur bu da tüylenmeye sebep olur.


👉 Açık havada kurutulmuş havluların temiz kokusunu tercih ediyorsanız, sertlik hissetmemek için aşağıdaki adımları deneyin:

Havluları yıkadıktan sonra çırparak çamaşır askısına asın.

Sadece hafifçe nemliyken havluyu çamaşır ipinden alın ve kabartmak için kısa programda kurutucuya yerleştirin.

Dolaba kaldırmadan önce havlularınızın tamamen kuru olduğundan emin olun.

Bilginizi geliştiren ve işinize ilham veren daha fazla hikaye için Mr. Mutlu Blog’unu ziyaret edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *