Snov.io | Mail Adresi İstihbaratı

Hedef pazarda potansiyel müşterinizi B2B kanallarından süzerek buldunuz ve firmanın web sitesine ulaştınız. Sizde tecrübe etmişsinizdir ki firma yetkilisine ulaşmak için info@…. mail adresi üzerinden kendinizi tanıtıp meramınızı anlatmak için kırk takla atmışsınızdır ama nafile. Tek amacımız satış ve pazarlama yapmak ve bu şirkette bizim muhatabımız kim? işte tam bu nokta da imdadımıza yetişen LinkedIn gibi birçok platforma var. Benim denediğim snov.io platformu potansiyel müşterilerin mail adreslerine ulaşmada gayet başarılı. Birde LinkedIn ile beraber kullanılırsa daha etkili olacağı kanaatindeyim. Örnek: İngiltere’de zincir mağazaları olan Primark firmasından havlu ve bornoz satın alma elamanına ya da karar merci olan bir yetkiliye ulaşmak istiyorum. Bu siteyi nasıl kullandığımı adım adım açıklayacağım.

  1. snov.io adresinden bir hesap açın, ücretsiz olarak aylık 100 firma yetkilisi arama kredisi veriyor. Google chrome’ a bir uzantı ekleme izni isteyecektir. izin verdikten sonra sağ üst köşeye uzantı eklenecektir.
  2. Chrome üzerinden aradığınız firmanın web sitesini açarak sağ üst köşede ki snov.io uzantısına tıklayınız. Bize firmada çalışan kişilerin listesini mail adresleri ile birlikte verecektir. Dosyaya gidin ve bu listeyi kaydedin, bu kadar basit.
  3. Bu listede ki kişilerden bizim ulaşmak istediğimiz kişiye ulaşmak için bu kişiyi LinkedIn üzerinden aratıp ne iş yaptığını öğrenmemiz gerekecek. Çünkü bizim muhatabımız satın alma direktörü bu listede ki kişilerden herhangi birisi olabilir.
  4. LinkedIn üzerinden tek tek kontrol ederek teyit ettiğimiz firma satın alma direktörünün mail adresi de snov.io üzerinden aldık. Bu mail adresinin çalışır olup olmadığını da kontrol etmeyi unutmayın. ”verify” butonundan kontrol edebilirsiniz. ayrıca onaylanan mailler yeşil bir nokta ile belirtilir.

Not: Aramayı tersten de yapabilirsiniz, yani önce LinkedIn den firma aratıp ve firmada çalışan Alım yetkilisini bulduktan sonra profilini açın. Daha sonra chrome eklentisine tıklayın ve size LinkedIn profilinin e-mail adresini versin. Şimdi ulaşmak istediğimiz doğru kişi ile hem LinkedIn üzerinden hemde mail ile iletişim kurabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir